۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
برپايي سه نمايشگاه دانشجويي و حرفه‌اي در دانشكدۀ معماري و شهرسازي
هفتۀ آخر اسفند ماه سال 1397 دانشكدۀ معماري و شهرسازي ميزبان 3 نمايشگاه دانشجويي و حرفه‌اي بود .
با همكاري جمعي از دانشجويان و شوراي مركزي انجمن علمي معماري، و با حمايت گروه معماري، نمايشگاهي از اثار برگزيده دانشجويان كارشناسي و كارشناسي ارشد معماري برگزارشد .
اين آثار متشكل از سه طرح برگزيده هر كلاس در دروس مقدمات طراحي1، مقدمات طراحي3 ،بيان3 و بيان 2 معماري، طرح 2، طرح 4، طرح نهايي كارشناسي و طرح 1 ارشد بود كه توسط اساتيد هر دوره انتخاب شده بود.
نمايشگاه آثار جمع‌آوري‌شده ( در قالب ماكت و شيت ارائه اثر) همزمان با حضور دكتر عباس آخوندي، وزير سابق مسكن و شهرسازي، در راه شاهي واقع در خيابان استانداري افتتاح شد و تا 23 ام اسفندماه ادامه يافت.
اين نمايشگاه در راستاي پرورش ارائه آثار معماري دانشجويي برگزار شد و طي آن اساتيد اين دانشگاه و ديگر مراكز آموزشگاهي كشور از آن بازديد به عمل آورده و به تبادل تجربه از طريق نقد و بررسي آثار پرداختند .

همچنين نمايشگاه قابل توجهي از برگزيدگان مسابقات رسمي معماري و طراحي شهري كه در سالهاي اخير توسط كميتۀ مسابقات معماري و شهرسازي هدايت و اجرا مي‌شده است ، در صحن توحيد‌خانه به نمايش عموم دانشجويان و اساتيد دانشگاه در آمد .
هدف از اين سلسله نمايشگاه ها ، آشناي دانشجويان به فضاي حاكم بر مسابقات معماري و شهرسازي كه سهم عمده در پيشبرد اهداف بلند مدت توسعه درون‌زا دارد ، بوده است و به طور خاص در مورد اين نمايشگاه تأثير به سزاي آن در جوّ حرفه‌اي بين دانشجويان و اساتيد به وضوح ديده شد .
همزمان با اين نمايشگاه ، آثار كروكي و برداشت شخصي دانشجويان معماري و رشته هاي ديگر از دانشگاه هنر اصفهان و ديگر دانشگاه هاي اصفهان در رواق توحيد خانه به نمايش در آمد . اين سنت ديرينۀ دانشجويي كه حاصل بازديد ها و سفرهاي گروهي و شخصي دانشجويان است بر انديشۀ آزاد در اين رشته و اهميت و اولويت بناهاي تاريخي تأكيد ويژه داشته و دارد .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/01/20
تعداد بازدید:
339
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal