۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد
دانشكده پژوهش هاي عالي هنر و كارآفريني:
خبر راه اندازي رشته كارشناسي ارشد مديريت موزه در دانشگاه هنر اصفهان
خبر راه اندازي رشته كارشناسي ارشد مديريت موزه در دانشگاه هنر اصفهان
  «پس از سه سال تلاش همكاران دانشكده پژوهش‌هاي عالي هنر و كارآفريني، مجوز راه‌اندازي رشته «مديريت موزه» در مقطع كارشناسي‌ارشد به دانشگاه هنر اصفهان اعطا شد و اين رشته از مهرماه سالجاري براي نخستين بار در كشور و منطقه دانشجو مي‌پذيرد. تاكنون دوازده دوره دانشجو در مقطع كارشناسي رشته موزه در اين دانشگاه پذيرش شده‌اند و بسياري از دانش‌آموختگان اين گروه اكنون در موزه‌ها يا مراكز فرهنگي و دانشگاهي ايران مشغول به خدمت هستند.
وجود دروسي همچون اصول مديريت در موزه، مديريت مجموعه‌ها، موزه و فن‌آوري‌هاي نوين، مديريت بحران در موزه، اخلاق و قوانين در موزه، روش‌هاي تفسير اشياء، مخاطب شناسي، بازاريابي و تبليغات در موزه، كارآفريني در موزه، اقتصاد موزه و... بر بار علمي اين رشته افزوده و سيماي آن را كاربردي و عملياتي ساخته است.
در فضاي رشد روزافزون موزه‌هاي ايران و با توجه به حضور كارشناسان پرشماري كه با تخصص‌هاي گوناگون در موزه‌هاي كنوني كشور سرگرم كار هستند، خلاء اين رشته دانشگاهي از مدت‌ها پيش احساس مي‌شد. پيش‌بيني مي‌شود اين رشته بتواند با آموزش كارشناسان موزه‌ها، ياريگر ارتقاي دانش موزه باشد و متخصصان شايسته‌اي براي مديريت در بخش‌هاي گوناگون موزه‌هاي كشور تربيت كند».
تاریخ:
1397/03/21
تعداد بازدید:
316
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ساختمان مركزي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان حكيم نظامي، روبروي خیابان خاقاني، دانشگاه هنر اصفهان
تلفن: 03136249836 - فاکس: 03136249841
info@aui.ac.ir
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal