دانشکده هنر های تجسمی و کاربردی
معاون پژوهشی
دكتر محمود رضا ثقفي
دكتراي تخصصي معماري
researchdep@aui.ac.ir
درجه تحصيلي :دكتري تخصصي رشته تحصيلي : معماري دانشگاه محل تحصيل : كويينزلند- استراليا سال اخذ مدرك : 1391 درجه تحصيلي :كارشناسي ارشد رشته تحصيلي : معماري دانشگاه محل تحصيل : دانشگاه تهران سال اخذ مدرك : 1375
مرکز رشد تخصصي هنر

* مراکز رشد واحدهای فناوری

     شرکت های متوسط و کوچک فناور  (SME) در رونق اقتصادی، توسعه فناوری و به تبع آن، کارآفرينی نقش موثری دارند. امروزه در دنيا اکثر مشاغل جديد از طريق شرکت های نوپايی به وجود می آيند که کالا/خدمات جديدی را به بازار تجاری عرضه می کنند و با نام SME شناخته می شوند. مطالعات انجام شده بر روی عملکرد شرکت های کوچک و متوسط نوپای فناور نشان دهنده خطر آسيب پذيری اين موسسات در سال های ابتدايی تاسيس می باشد. آسيب پذيری شرکت های نوپا بيشتر ناشی از نداشتن تجربه کافی مديريتی، اقتصادی، تبليغاتی و بازار يابی، بالا بودن هزينه های شروع به کار، عدم سود دهی در سال های شروع به کار شرکت، و پايين بودن سرمايه اوليه می‌باشد.
 
 مراکز رشد واحدهای فناوری، زير ساختها و خدمات پشتيبانی لازم برای کاهش ريسک شروع به کار اين شرکت های نوپا را ارايه می کنند تا اين شرکت های نوپا رشد يافته و بتوانند به اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری خود برسند.

رهاورد و نتيجه کار مراکز رشد از حمايت از شرکت های نوپای فناور عبارت است از:
- اشتغال سالم برای قشر فارغ التحصيلان دانشگاهی
- بهبود وضعيت صنعتی کشور از طريق تزريق ايده های نوی دانش محور به آن و در نتيجه افزايش توان رقابت پذيری صنعت ملی در برابر رقبای خارجی
- وارد کردن سرمايه و پول به بدنه دانشگاه ها در راستای حمايت از روند تحقيقات دانشگاهی از طريق تجاری کردن نتايج تحقيقات علمی دانشگاه

* مرکز رشد تخصصي هنر

    مرکز رشد تخصصی هنر در سال 1392 و بر اساس تفاهم نامه سه جانبه بين معاونت علم و فناوري رياست جمهوري، دانشگاه هنر اصفهان و شهرک علمي تحقيقاتي افهان بنيان نهاده شد. اين مرکز به منظور ایجاد کسب و کارهای هنر بنیان و منطبق با الگوهای موفق شرکت ها و موسسات دانش بنیان با رویکرد توسعه پایدار راه اندازی گردیده است. بر اساس وظیفه اساسی این مرکز، تیمها، موسسات و شرکت های فعال در حوزه هنر به عنوان مخاطبین اصلی مدنظر قرارگرفته است تا با هدایت و الگوسازی مناسب برای این مخاطبان بتوان اقتصاد مبتنی بر هنر را تیز در گام اول در منطقه و در ادامه در کشور نهادینه نمود.
مرکز رشد در نظر دارد سیاست­ گذاری های دانشگاه را از اهداف آموزشی و پژوهشي صرف، به سوی تولید علم و فناوری و خلاقيت هاي هنري (با قابليت تجاري سازي قوي) هدایت نموده و در این مسیر بسترهای لازم جهت فعالیت کارآفرینان را فراهم نماید. از این نظر و با عنایت به توانمندی هاي  دانشگاه و استعداد بومي منطقه در زمينه هنر، صنايع دستي و کسب وکارهاي فن محور در حوزه هنر، پیشبینی می‌شود در سه سال آینده مرکز رشد تخصصي هنر به عنوان مهمترين مرکز رشد در حوزه هنر در کشور و حتي منطقه شناخته شده و از کلیه کارآفرینان و صاحبان ایده در سطح ملي حمایت نماید. در این راستا طی پنج سال آینده انتظار مي رود دانشگاه هنر اصفهان به عنوان اولین دانشگاه کارآفرین در حوزه هنر شناخته شود و این امر زمينه ساز شکل گيري اولين پارک فرهنگ و هنر در کشور در شهر اصفهان گردد./انشاءا...
 
فراخوان پذيرش در مرکز رشد تخصصي هنر

 
 
 
* اولین مرکز رشد تخصصي هنر
      که توسط دانشگاه هنر اصفهان با همکاري شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، راه اندازي شده است، با  هدف حمايت از ايجاد و گسترش کسب و کارهاي دانش­ بنيان توسط فارغ­ التحصيلان، کارآفرينان، هنرمندان و صاحبان ايده در زمينه هنر، صنايع دستي، معماري، شهرسازي و رشته ­هاي وابسته اقدام به پذيرش گروه­ هاي کاري فعال در زمينه هاي مختلف هنر، مي­ نمايد.
 

واحدهای پذیرش شده و مستقر در مرکز رشد تخصصی هنر

واحدهای مستقر در دوره رشد

- شرکت نگاره گردان شهر فیروزه ای                   - شرکت طراحان سرزمین آران

- شرکت رنگین تابش اصفهان                        - شرکت پایا فرین پیروز

- شرکت آمایشگران سبز اسپادانا                     - شرکت هنر آفرینان قلمکاری محور

- شرکت نوآوران توانمند فرهنگ امروز              - شرکت توسعه سیستمهای هوشمند ایکاد

- شرکت رنگین جامه نگار                             - شرکت پویا نگاران پیچک سبز بهار(استودیو اسپیرال)

- حامی رسانه نو اندیش                               - شرکت فنافرین هوشمند عصر دانش آرمین

- پاد مهراز گردون                                      - ویستا رادمان آرین

- اسطوره نگاران پارسی                               - شرکت آراسته نمایان والا (چرم آنو)

- شرکت زرشید نگار مانا                              - شرکت کارآفرینی بوم کلبه مانا (روستا گرد) 
 

واحدهای تحقیق و توسعه

- واحد تحقیق و توسعه شرکت اطلس نور اصفهان

- واحد تحقیق و توسعه موسسه فرهنگی هنری جهان نمای  کلاس یک

- واحد تحقیق و توسعه شرکت مهندسی توسعه فناوری اطلاعات و تجارت تفاوت

 

هسته های مستقر در دوره رشد مقدماتی

- هسته پژواک رسانه

- هسته طراحی انسان محور

- هسته مبل پالیز 
 
 
 
 
 
- داشتن تيم کاري مناسب (متخصص، خلاق و کارآفرين)

- داشتن ايدة محوري و زمينه کاري مبتني بر دانش/ ويژگي هاي هنري با جنبه هاي اقتصادي و بازار کار مناسب

- دارا بودن برنامه کاري متناسب با زمينه کاري و متکي بر شناخت بازار (Business Plan)

- آمادگي براي ثبت شرکت يا موسسه
 
 
 
 
- خدمات پشتیبانی عمومي ( اسكان و فضاي کاري، تلفن و دورنگار، اتاق‌هاي كنفرانس، تجهيزات سمعي و بصري و ....)

-  خدمات اطلاع‌رساني (دسترسي به شبکه و اينترنت، دسترسي به كتابخانه و مراكز اطلاع رساني و ....)

- خدمات مشاوره‌اي و آموزشي (مشاوره‌هاي علمي، مديريتي، مالي، حقوقي، بازاريابي، دوره­ ها و كارگاه هاي آموزشي مورد نياز شركت هاي تازه تاسيس)
- حمايت هاي مالي و اعتباري (بهره­ مندي از اعتبارات خدماتي و تحقيقاتي جهت کاهش هزينه­ هاي شرکت­ ها نوپا و تبديل ايده به محصول، كمك به دسترسي به منابع مالي و جذب  سرمايه‌گذاران، تسهيل در جذب پروژه‌هاي تحقيقاتي)
- خدمات پشتيباني فني ( امکان استفاده از امكانات آزمايشگاهي و كارگاهي)
 
  متقاضيان بايد:
1- اطلاعات لازم و راهنما و کاربرگ­ هاي پذيرش در مرکر رشد را از بخش کاربرگ ها دريافت و کاربرگ تکميل شده را به پست الکترونيک artincubator[at]aui.ac.ir ارسال نمايند. بديهي است اولويت پذيرش با شرکت­ ها/موسسات و تيم هاي کاري است که زودتر کاربرگ هاي پذيرش را تکميل و ارائه نمايند.

2- با مراجعه  به آدرس bpm.istt.ir و عضويت در سامانه جذب و پذيرش، کارتابل شخصي ايجاد کنند و پس از ساختن گردش کار جديد، مرکز رشد تخصصي هنر را به عنوان مرکز مورد تقاضا انتخاب نمايند.

 آدرس: خيابان شيخ بهايي، بعد از چهارراه خلجا (ابوذر)، جنب مسجد شيخ بهايي تلفن: 32343422

* مرکز رشد، مرکزی است تحت مدیریت متخصصین حرفه­ ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه­ های جدید توسط کارآفرینان فعال در زمینه­ های مختلف نوآوري و فناوری، پشتیبانی می­ کند.
 
 
 
 
تاریخ به روزرسانی:
1396/05/01
تعداد بازدید:
58
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
معاونت پژوهشي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان چهار باغ پائين، حد فاصل چهار راه تختي و ميدان شهدا، كوچه پرديس (شماره 31)، پلاك 17، معاونت پژوهشي دانشگاه هنر اصفهان
تلفن       :   34460755-34460328-34489755   (031
دورنگار :   34460909    (031
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal