دانشکده هنر های تجسمی و کاربردی
حضور دانشكده حفاظت و مرمت دانشگاه هنر اصفهان در نمايشگاه بين المللي هنر قازان و ديدار رئيس دانشگاه هنر اصفهان با وزير فرهنگ جمهوري تاتارستان روسيه و رئيس دانشگاه فرهنگ و هنر قازان
در پي هيأت اعزامي دانشگاه هنر اصفهان به روسيه، ديدار رئيس دانشگاه هنراصفهان، آقاي دكتر مصطفي كياني با " آيرات سيباگاتوللين " وزير فرهنگ تاتارستان در شهر كازان ( قازان) پايتخت اين جمهوري صورت گرفت. در اين ملاقات 30 دقيقه اي، چشم انداز فرهنگي و هنري آينده بين دو كشور مورد تبادل نظر قرار گرفت. ايشان اعلام نمود كه در پي گسترش همكاري هاي دو جانبه بين ايران و جمهوري تاتارستان روسيه، از ارتباط برقرار شده توسط دانشگاه هنر اصفهان و دانشگاه هنر قازان و پيشگامي اين دانشگاه ايراني در عرصه ارتباطات دانشگاهي و هنري استقبال نمود.
رئيس دانشگاه هنر اصفهان ابراز علاقه به آشنايي و شناخت بيشتر از فرهنگ و هنر تاتارستان و كازان، تداوم همكاري هاي دو دانشگاه را در زمينه ارتباط بيشتر و تخصصي تر دانشكده هاي اين دو دانشگاه اعلام نمود. شايان ذكر است كه زمينه هاي همكاري آكادميك و هنري بين دو دانشگاه در وهله اول، مشتركات بيشتري را در دانشكده هاي صنايع د ستي، هنرهاي تجسمي، مرمت و باستان شناسي نشان مي دهد.
همچنين از طرف رئيس دانشگاه هنر اصفهان و هيأت همراه براي كمك و همكاري در راه اندازي رشته هايي نظير موسيقي به وزير فرهنگ آن كشور پيشنهاد گرديد كه مورد استقبال هيأت دانشگاهي و آقاي " سيباگاتوللين " قرار گرفت.
در اين نشست و ملاقات كه با تلاش ها و پيگيري هاي آقاي دكتر علي بمان اقبالي، سرپرست سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در كازان روسيه انجام پذيرفت ايشان چنين پيوندها و تبادل فعاليت هاي فرهنگي را با اهميت برشمرد و اظهار داشت كه دانشگاه هنر اصفهان ششمين دانشگاه ايراني و اولين دانشگاه هنري از ايران مي باشد كه براي توسعه همكاريهاي بين دو كشور اقدام نموده است. علاوه بر ايشان، وزير فرهنگ تاتارستان و رياست دانشگاه هنر اصفهان بر اين نكته تأكيد داشتند كه پس از انعقاد تفاهم نامه، شايسته و لازم است كه به گونه اي جد ي و عملي در برقراري فعاليتهاي تخصصي و يا اجراي دوره هاي آموزشي و يا تبادل دانشجو و ديگر اقدامات اجرايي و موثر در تبادلات آكادميك صورت پذيرد.  
همچنين هيات دانشگاه هنر اصفهان به رياست دكتر مصطفي كياني در جريان سفر به قازان، با رياست دانشگاه فرهنگ و هنر اين مركز ديدار و از بخش هاي مختلف اين دانشگاه بازديد كرد. سركنسولگري ايران در قازان اعلام كرد: رفكت يوسوپوف رئيس دانشگاه فرهنگ و هنر قازان ضمن ابراز علاقه به توسعه همكاري هاي علمي و هنري با دانشگاه هاي ايران، براي توسعه همكاري هاي نزديك و همه جانبه دانشگاه متبوع خود با دانشگاه هنر اصفهان اعلام آمادگي و علاقه مندي كرد. 
وي در ادامه ارتباط دانشگاه هنر قازان با كشورهاي مختلف اروپايي، آفريقايي و آسيايي و همكاري هنري و فرهنگي با دانشگاه هاي خارجي را تشريح كرد. 
يوسوپوف گفت: ارتباطات تاريخي و تمدني بستر خوبي براي همكاري هاي فرهنگي تاتارستان و ايران است و اصفهان به عنوان يكي از مراكز مهم فرهنگي و معماري ايران مي تواند نقش مهمي در فرايند روابط رو به رشد روسيه و ايران ايفا كند. 
در جلسه اي كه معاونين، رئيسان دانشكده ها و گروه هاي مختلف آموزشي دانشگاه هنر قازان حضور داشتند، دكتر كياني رئيس دانشگاه هنر اصفهان نيز ضمن تشكر از دعوت دانشگاه هنر قازان، به معرفي اين دانشگاه و امكانات آن با پنج دانشكده تخصصي و 2500 دانشجو پرداخته و در زمينه همكاري هاي مشترك با دانشگاه قازان در حوزه هاي مختلف نمايشگاهي، تبادل استاد و دانشجو، برگزاري دوره هاي كوتاه مدت، سمينارهاي مشترك علمي و هنري اعلام آمادگي كامل براي تقويت ارتباطات، انعقاد تفاهمنامه و تدوين نقشه راه ابراز علاقه مندي و تمايل براي همكاري كرد. 
وي همچنين آمادگي دانشگاه هنر اصفهان را براي انتقال تجربيات در بخش هاي حفظ و مرمت ميراث فرهنگي و توليد صنايع دستي فاخر و بهره گيري از تجربيات طرف تاتاري در بخش هاي مختلف هنر بويژه موسيقي اعلام كرد. 
از ديگر برنامه هاي سفر هيات دانشگاه هنر اصفهان به قازان، انجام سخنراني هاي تخصصي براي دانشجويان دانشگاه هنر قازان، امضاء يادداشت تفاهم همكاري با اين دانشگاه و شركت در نمايشگاه بين المللي هنر قازان است. 
 
 
تاریخ:
1396/08/16
تعداد بازدید:
149
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشكده حفاظت و مرمت
خيابان حكيم نظامي، كوچه سنگتراش هاي غربي، نبش داووديها ، دانشكده حفاظت و مرمت دانشگاه هنر اصفهان
كد پستي : 8175894418
تلفن تماس : 36256017 - 36278681 - 36278785
نمابر :36256019
 انتقاد، پيشنهاد، ارسال مطالب و تصاوير جهت درج در سايت دانشكده : ismailazhdari@yahoo.com
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal